Любов Ізотова

0

Народилась в м. Чарджоу, нині Держава Туркменістан , де минули її дитинство і юність. В Україні закінчила Харківське музучилище  в 1970р., а в 1975 р. –Харківський інститут мистецтв ім. І.Котляревського за спеціальністю «Сольний спів».

   Після п’яти років праці солісткою Луганської обласної філармонії, у 1980 р. була запрошена на роботу до Тернопільської обласної філармонії. Висококваліфікована артистка володіє колоратурним сопрано широкого діапазону, майстерно демонструє тонке знання виконуваного твору, їй властива індивідуальна інтерпретація, пошук сучасної виконавської концепції творів.

З 1985 року – заслужена артистка України, а з 2006 року – народна артистка України.

 В репертуарі Л.Ізотової більше 30 сольних програм, присвячених Т.Шевченку, Л.Українці, С.Крушельницькій, М.Рильському, М.Лисенку, О.Олесю, Ф.Шопену, Й.Штраусу,  Дж.Верді, М.Гоголю , Л.Костенко, духовна програма „Ave Maria”, ,,композитори України в поезії світу”(від М.Шашкевича до Ів. Драча), „Реквієм” Моцарта та інші , які отримують схвальні відгуки преси та громадськості міста і області. 

    Артистка блискуче виконує арії з опер Дж.Верді, Дж.Пуччіні, Дж.Россіні, П.Чайковського, С.Рахманінова, М.Римського-Корсакова, М.Мусорського, М.Лисенка, А.Соневицького, В.Кирейка, А.Кос-Анатольського, Г.Майбороди, П.Майбороди, І.Шамо, романси і пісні на слова Л.Українки, М.Шашкевича, І.Франка, О.Пушкіна, С.Єсеніна, В.Гюго, А.Міцкевича. Захоплено сприймають глядячі і програму вальсів  Й.Штрауса і Ф.Шопена. Неповторно звучать у виконанні Л.Ізотової українські, російські, білоруські, французькі, німецькі, англійські народні пісні.

   Любов Ізотова була першою солісткою духового оркестру « Оркестра Волі» (1988р.- дир.Г.Марченко) та Галицького камерного оркестру ( 1991р.дир.-В.Феленчак). З оркестром народних інструментів музичного училища  ім.С.Крушельницької співпрацює з 1985р.(дир.-О.Кміть та М.Дмитришин) і по нині.

    За тридцять років творчої праці було проведено понад 5 тисяч концертів у селах, районах та обласних центрах. Її концерти мали великий успіх на сценічних площадках України, Білорусії, Російської федерації, Туркменістану, Литви, Латвії, Естонії, Німеччини, Франції, Бельгії та Польщі.

Ізотова Л.А. цілеспрямована, трудолюбива, користується авторитетом в колективі. У 2001р. визнана “Людиною року” в галузі музичнго мистецтва. Нагороджена почесною відзнакою міністра культури України «За досягнення в розвитку культури і мистецтв»(2001р.), дипломом Міжнародного рейтингу «Золота фортуна»(2009р.),у 2011 р. за програму С.Крушельнийької нагороджена обласною премією (1-ша програма „Пісню світові дала – серце Вам лишила”-1992р., 1997р.- „Пісні народів світу”,та до 140-річчя від дня народження С.Крушельницької). 

ВАШІ ДРУЗІ ще не знають про це! Натисніть та розкажіть їм:

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>